ANA SAYFA HABER RESİM ZİYARETÇİ DEFTERİ İLETİŞİM ÜYE OL ÜYE GİRİŞİ
Ana menü
Ana sayfa
Haberler
Yönetim Kurulları
2020 Faaliyet Programı
Özgeçmişimiz
Kulüp Kuralları
Üyelik Koşulları
Yazılar
Dosyalar
İletişim Adresi
Cegerxwin Kültür Merkezi Karşısı Poli Apt Altı
Doğa Cafe (Evi)
Enam SEYREK:05324439593
Yunus BOZKUŞ:05355746693
Linkler
Türkiye Dağcılık Federasyonu
Türkiye Kayak Federasyonu
Gençlik ve Spor Bakanlığı
İstatistik
Bugün  Toplam 
 Tekil 43  378973 
 Online
 IP 3.236.8.46 
Özgeçmişimiz
KULÜBÜMÜZÜN ÖZGEÇMİŞİ 

            Kulübümüz 2004 yılında Diyarbakır Merkezde Abdurrahim EKİN başkanlığında kurulmuştur. İlk Faaliyetini 17 Mayıs 2004 tarihinde A.Rahim EKİN ve Aydın ATLI’nın katılımı ile Erzincan – Kemaliye’de gerçekleştirilen Yaz Temel Eğitim kampı olmuştur. 2004 yılında 4 Federasyon ve 3 İl içi olmak üzere toplam 7 faaliyet gerçekleştirmiştir. 2005 yılında 18, 2006 yılında ise14 faaliyet gerçekleştiren kulübümüz 2007- 2008 yıllarında gerek faaliyet sayısında gerekse faaliyette bulunduğu branşlarda en zengin yıllarını yaşamıştır. Bu iki yılda toplam 39 il içi tırmanış ve doğa yürüyüşünün yanında 16 sporcumuz Türkiye Dağcılık Federasyonunun (TDF) düzenlediği eğitim kampları ve yüksek irtifa tırmanışı gerçekleştirmiştir, bunların başında Ağrı Dağı,Süphan  Dağı Kaçkar Dağı, Erciyes Dağı, Demirkazık, Palandöken, Artos Dağı gelmektedir.

 2013 yılına gelindiğinde kulübümüz faaliyet alanlarına Kaya Tırmanışı ve İlimizde SODES desteği ile yapılan Türkiye'nin en kapsamlı Tırmanış Duvarlarından biri yapılmış ve bu duvarda Türkiye şampiyonaları ve il Şampiyonaları gerçekleştirilmistir. Doğa Yürüyüşünün yanı sıra Taekwondo, Atıcılık, Badminton ve Çim Hokeyi branşlarında Türkiye Finallerine katılmıştır. Taekwondo’da bireysel olarak Yıldızlar kategorisinde Türkiye birinciliği, yıldızlar kategorisinde Türkiye ikinciliği Miniklerde Türkiye ikinciliği  derecelerini almıştır. Atıcılık branşında ise Türkiye 2.’si son olarak Çim Hokeyi’nde ise Takım olarak Türkiye Final yarışmasında katılıp Türkiye 4.sü olmuştur.

Su anda kulübümüz adına tüm bu branşlarda faaliyet gösteren lisanslı sporcu sayımız 1059 olmuştur. Aktif olarak katılan sporcu sayımız 500 ün üzerindedir.Mevcut faaliyetlerimizin yanı sıra Bisiklet ve Kayak branşlarında faaliyet gerçekleştirmektedir. Halen kulüp başkanlığını Kulüp Kurucumuz ve Dağcılık İl Temsilcimiz olan Abdurrahim EKİN gerçekleştirmektedir.

 Her Şey Sevmekle Başlar…..
Üyelik Menü
Üye adı :    
Şifre :    
  
  Üye olun    
  Şifremi Unuttum   
Facebook/Twitter
İnstagram
Doğa Sporları Kulübü/Facebook
Doğa Sporları Kulübü/Twitter
Sitede Ara
  
Anasayfa  İletişim